
2 minutter
..en ny andakt følger hver måned.......
Her vil vi gi deg en liten stund helt for deg selv...inne i et hjørne på nettet,
hvor du får muligheten for å tenne et lite lys!
(31.10.03)
Porten og veien
Evangeliet er blant annet ord om evigheten. Og det forvirrer grenseløst. For det kaster en uventet dimensjon på mitt liv som gjør at jeg mister kontrollen. Det gir selv det mest velutrustede og velutdannede menneske dårlig gangsyn.
Men midt i verden har Gud satt en port og en vei. Verden har oppdaget Den trange port. Det er smekkfullt like utenfor, - der sitter den store forsamling av mennesker som har kjent kallet fra Gud og bestemt seg for å vente litt. Noen har sittet der hele livet.
Det er smekkfullt like innenfor også. Der sitter den store forsamling som engang sa "Ja" til Jesus, gikk inn under hans velsignelse med sine liv, men satte seg så ned.
Og midt gjennom en lidende verden snor den smale vei seg. Noen steder er den ikke mer enn et tråkk etter ett menneske: Jesus.
Veien er smal av smerte, men så lang som Guds kjærlighet. Den er ubrutt og den når dit den skal. Det er målet som gir reisen mening. Så den smale vei er bred nok, for den som søker Gud.
Kilde: LIVSGLEDE En huspostill (for 5. juni) Karsten Isachsen. Gyldendal Norsk Forlag A/S 1994
|
| Tidligere andakter: | 09-2003 Trygge
under alle forhold. M.B.
10-2003 Bruddflate? Kontaktflate? Geir Harald Johannessen. |